top of page

Centennial Commitee Includes Ritmanis

Gaidot Latvijas valsts simtgadi un vienlaikus atzīmējot Latvijas-Amerikas diplomātisko attiecību 95 gadu jubileju, Amerikas Latviešu apvienība (ALA) ar Kultūras ministrijas atbalstu sociālajos tīklos uzsākusi kampaņu, kurā aicina lepoties ar piederību Latvijai un latviešu izcelsmes talantiem, pastāstīja ALA pārstāve Ilze Garoza.

Pēc pārstāves sacītā, kaut arī etnisko latviešu, kuri dzīvo Latvijā un ārpus tās, ir vien ap 1,5 miljoniem, mazā nācija ir devusi pasaulei, tostarp Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), daudzus talantus.

"Uzsākām šo kampaņu, jo uzskatām, ka mums, latviešiem, ir vairāk jālepojas ar savu tautiešu sasniegumiem starptautiskā mērogā, jo mūs visus vieno kopīga izcelsme. Mūsu kultūra, valoda, dzimtene ir mūsu kopīgais DNS," skaidroja Garoza.

Mēs, protams, daudz esam dzirdējuši par mūsdienu kultūras izcilībām diriģentu Andri Nelsonu un starptautiski atzīto soprānu Kristīni Opolais, sporta izcilnieku – basketbolistu Kristapu Porziņģi. Šīs kampaņas mērķis ir vairāk pastāstīt par fantastiskajiem Latvijas talantiem ASV, ar kuriem mums kopīgs DNS, taču, iespējams, dzirdēts retāk. Lolita Ritmane, dzimusi ASV, 1962. gadāLolita Ritmane jeb Lolita Ritmanis ir latviešu izcelsmes ASV komponiste, kura desmit reizes ir tikusi nominēta prestižajai "Emmy" balvai un 2002. gadā viņa to arī ieguva par televīzijas seriālam "Batman Beyond" komponēto mūziku. Starp viņas neskaitāmajiem darbiem ir arī četri mūzikli, kas izrādīti ASV, Eiropā, Taivānā un Austrālijā. Saskaņā ar IMDB.com Ritmane ir arī topošās latviešu režisora Dzintara Dreiberga radītās filmas "Dvēseļu putenis" mūzikas autore.Ievērības cienīgs ir fakts, ka Lolitas tēvs Andris Ritmanis sacerēja vārdus, bet māsa Brigita Ritmane – mūziku dziesmai "Manai tautai", kuru 1988. gadā Ieva Akuratere dziedāja festivālā "Liepājas dzintars" un saņēma nedalītas klausītāju ovācijas. http://www.delfi.lv/news/latvija100/amerikas-latviesu-apvieniba-ipasa-kampana-aicina-lepoties-ar-latviesu-geniem.d?id=49506735

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page