top of page
A7306477.jpg

Lolita Ritmane ir latviešu izcelsmes ASV komponiste. 2022. gadā Lolitai piešķīra "Grammy" balvu kā viena no producentēm "Women Warriors: The Voices of Change." Lolita Ritmane (Lolita Ritmanis) ir tikusi nominēta “Emmy” balvai desmit reižu, un to ieguvusi 2002. gadā par mūziku sērijai: "Batman Beyond.” 2019. gadā Lolita komponēja mūziku filmai “Dvēseļu putenis” (režisors Dzintars Dreibergs,) 2020. gada 18. februārī saņēma "Zelta mikrofona" balvu par labāko instrumentālo vai starpžanru mūzikas albūmu, un 2020. g. 15. novembrī Lolitai piešķīra balvu “Lielais Kristaps"  par viņas komponēto mūziku šai filmai. Ierakstā piedalijās koris "Latvija" (diriģents Māris Sirmais,) un speciāli izveidots simfoniskais orķestris. Filmu līdz 2020 g. 1. februārim noskatījušies vairāk kā 250,000 skatītāju. Lolita arī bija nominēta “World Soundtrack Awards” par šo darbu, kā arī uzvarēja “Alex North Award” par labāko filmu mūziku Tenerifes starptautiskā film mūzikas festivālā.  Lolitas oriģināli komponēto mūziku var klausīties visā pasaulē. Viņas kreditus variet atrast tīmeklī, to skaitā "Christmas in Rome," “Batman": "The Killing Joke” (ar aktieri Mark Hamill galvenajā lomā, “Justice League,” “Spectacular Spider-Man,” “Ben 10,” “Mystery of the Batwoman,” “Superman": The Animated Series,”“Batman": "The Brave and the Bold,” “An Act of Love,” “Scooby-Doo Wild West,” kā arī mūziku animācijas sērijām “Marvel’s: Avengers Assemble,” Warner Bros. “Young Justice” un “Wacky Races.” 2017. gadā Lolita komponēja mūziku dokumentālai filmai “Wild Daze.”

L. Ritmanes daiļrade aptver vokālās kamermūzikas, kormūzikas, vokāli instrumentālās mūzikas, simfoniskās, skatuves un filmmūzikas žanrus. Viņas simfoniskie darbi tiek atskaņoti gan ASV, Kanādā, Austrālijā, gan arī Eiropā. 2014. gada rudenī Pasaules Brīvo latviešu apvienības konferences ietvaros Latvijā tika pirmatskaņota L. Ritmanes “Uvertīra gaismai.” Šis skaņdarbs atskaņots Ņujorkas Karnegī zālē 2017. gada oktobrī.  2019. gadā Lolitas simfoniskie skaņdarbi, kā daļa no "Women Warriors: The Voices of Change" koncertuzvedumu piedzīvoja pasaules pirmizrādes Ņujorkas Linkona centrā. Lolita bijusi diriģente vairākos ASV un Kanādas Dziesmu svētkos. Lolita ir ieguvusi Goppera Fonda balvu mūzikā. 2015. gadā,  Latvijas jaunatnes Dziesmu svētku programmā tika ietverta L. Ritmanes dziesma, ar Māras Zālītes tekstu: “Manā sirdī.” Lolita ir producente, un muzikālā vadītāja  uzvedumam “Te nu mēs esam,” par kuru Lolita saņēma Okolo-Kulaka radošo balvu 2016. gadā. Ritmane komponējusi daudz latviešu solo un koŗa dziesmu, mūziku simfoniskam orķestrim, kantātes, kā arī mūziku vairākām dziesmu spēlēm, to starpā: "Tas vakars piektdienā,” (ar Andra Ritmaņa tekstu,) “Vēstule no Losas,” (sadarbībā ar Brigitu Ritmani Džemesoni un Andri Ritmani,)  “Eslingena,” (ar Alberta Legzdiņa un Andra Ritmaņa tekstu,) un “Kartupeļu opera” (ar Ineses Zanderes tekstu  - Lolita bija viena no pieciem  šīs operas  komponistiem.) 

Ritmane ir beigusi Dika Grova mūzikas skolu, kur specializējusies komponēšanā, it īpaši filmu mūzikas komponēšanā. Lolita mācijās pie Mauro Bruno, un ilgus gadus strādāja pie komponistes Širlijas Valkeres (Shirley Walker.) Lolita ir orķestrējusi neskaitāmus vairāku pazīstamu komponistu darbus kopā vairāk kā 100 filmām, mini-sērijām un televīzijas programmām, kā arī daļu no noslēguma mūzikas Olimpiskajās spēlēs Atlantā 1996.

Lolita ir bijusi vies-komponiste un diriģente internacionālos filmu mūzikas festivālos Krakavā, Polijā un Tenerife, Spānijā. Lolita Ritmane ir viena no dibinātājām “AWFC” Alliance for Women Film Composers (Sieviešu Filmu Mūzikas Komponistu Sabiedrība,) viena no firmas "Dynamic Music Partners" dibinātājām, pieder "NARAS" (National Association of Recording Arts and Sciences), un “BMI” komponistu savienībai. Lolita ir precējusies ar mūzikas producentu Marku Matsonu (Mark Mattson), un ir māte dēlam Andrim un meitām Aijai un Ilzei. Lolitai un Markam pieder skaņu ierakstu studija MBM Productions Studio City, Kalifornijā.

bottom of page