© Copyright Lolita Ritmanis, 2017. All Rights Reserved.

Biogrāfija

Lolita Ritmane ir latviešu izcelsmes ASV komponiste. Lolita Ritmane (Lolita Ritmanis) ir tikusi nominēta “Emmy” balvai desmit reižu, un to ieguvusi 2002. gadā par mūziku sērijai: "Batman Beyond.” Lolitas oriģināli komponēto mūziku var klausīties visā pasaulē. Viņas kreditus variet atrast tīmeklī, to skaitā “Justice League,” “Spectacular Spider-Man,” “Ben 10,” “Mystery of the Batwoman,” “Superman": The Animated Series,”“Batman": "The Brave and the Bold,” “An Act of Love,” “Batman": "The Killing Joke,” “Scooby-Doo Wild West,” kā arī mūziku animācijas sērijām “Marvel’s: Avengers Assemble,” Warner Bros. “Young Justice” un “Wacky Races.” 2017. gadā Lolita komponēja mūziku dokumentālai filmai “Wild Daze.”

 

L. Ritmanes daiļrade aptver vokālās kamermūzikas, kormūzikas, vokāli instrumentālās mūzikas, simfoniskās, skatuves un filmmūzikas žanrus. Viņas simfoniskie darbi tiek atskaņoti gan ASV, Kanādā, Austrālijā, gan arī Eiropā. 2014. gada rudenī Pasaules Brīvo latviešu apvienības konferences ietvaros Latvijā tika pirmatskaņota L. Ritmanes “Uvertīra gaismai.” Šis skaņdarbs atskaņots Ņujorkas Karnegī zālē 2017. gada oktobrī. Lolita bijusi diriģente vairākos ASV un Kanādas Dziesmu svētkos. Lolita ir ieguvusi Goppera Fonda balvu mūzikā. 2015. gadā,  Latvijas jaunatnes Dziesmu svētku programmā tika ietverta L. Ritmanes dziesma, ar Māras Zālītes tekstu: “Manā sirdī.” Lolita ir producente, un muzikālā vadītāja  uzvedumam “Te nu mēs esam,” par kuru Lolita saņēma Okolo-Kulaka radošo balvu 2016. gadā. Ritmane komponējusi daudz latviešu solo un koŗa dziesmu, mūziku simfoniskam orķestrim, kantātes, kā arī mūziku vairākām dziesmu spēlēm, to starpā: "Tas vakars piektdienā,” (ar Andra Ritmaņa tekstu,) “Vēstule no Losas,” (sadarbībā ar Brigitu Ritmani Džemesoni un Andri Ritmani,)  “Eslingena,” (ar Alberta Legzdiņa un Andra Ritmaņa tekstu,) un “Kartupeļu opera” (ar Ineses Zanderes tekstu  - Lolita bija viena no pieciem  šīs operas  komponistiem.) 2017 un 2018. gadā Lolita komponēs mūziku filmai “Dvēseļu putenis” (režisors Dzintars Dreibergs.)

 

Ritmane ir beigusi Dika Grova mūzikas skolu, kur specializējusies komponēšanā, it īpaši filmu mūzikas komponēšanā. Lolita mācijās pie Mauro Bruno, un ilgus gadus strādāja pie komponistes Širlijas Valkeres (Shirley Walker.) Lolita ir orķestrējusi neskaitāmus vairāku pazīstamu komponistu darbus kopā vairāk kā 100 filmām, mini-sērijām un televīzijas programmām, kā arī daļu no noslēguma mūzikas Olimpiskajās spēlēs Atlantā 1996.

 

Lolita ir bijusi vies-komponiste un diriģente internacionālos filmu mūzikas festivālos Krakavā, Polijā un Tenerife, Spānijā. Lolita Ritmane ir viena no dibinātājām “AWFC” Alliance for Women Film Composers (Sieviešu Filmu Mūzikas Komponistu Sabiedrība,) viena no firmas "Dynamic Music Partners" dibinātājām, pieder "NARAS" (National Association of Recording Arts and Sciences), un “BMI” komponistu savienībai. Lolita ir precējusies ar mūzikas producentu Marku Matsonu (Mark Mattson), un ir māte dēlam Andrim un meitām Aijai un Ilzei. Lolitai un Markam pieder skaņu ierakstu studija MBM Productions Studio City, Kalifornijā.